Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Свет

“Многу семејства ќе ги загубат своите најблиски пред време” – Што знаат Борис Џонсон и Велика Британија повеќе, од остатокот од Светот во врска со коронавирусот?

Имаше нешто противречно во говорот на Борис Џонсон за реакцијата на Велика...

TOJ ЛУД СВЕТ, БОСАНЕЦ ПРСКАЛ КИНЕСКИЊА СО ДЕЗИНФЕКЦИОНО СРЕДСТВО И СЕ ДЕРЕЛ УАА КОРОНА

VIKAO KORONA Bosanac u Minhenu komšinicu Kineskinju poprskao dezinfekcionim sredstvom Četrdesetpetogodišnju Kineskinju, koja je u...

Листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус

На веб страницата на Министерството за здравство: http://zdravstvo.gov.mk/korona-virus/  е...

Му се смеела дека не го бива за секс и тој ја убил и ја спакувал во куфер

Максим Гарејев 33- годишен ИТ стручњак ќе ја издржува затворската казна во...

ХОЛИВУД ЈА УКРАДЕ „ЗАЈДИ, ЗАЈДИ“: За филмот „300“, македонската антологиска песна присвоена од холивудски автор

Сигурно сте го гледале холивудскиот спектакл „300“ од 2006 година, посветен на...

Од денеска во Франција кутија цигари чини десет евра, богаму и кај нас ги качија квалитетно

Во 2017 година, Министерството за здравство си постави цел да ја зголеми...

(ВИДЕО) ВЕНЕЦИЈА СЕ ПРЕТВОРИ ВО “ГРАД НА ДУXOBИ”: Рестораните и плоштадите целосно празни

Венеција е позната светска, туристичка дестинација, но сега е целосно пpaзнa...

Има ли поголем резил од: „Ќе се омажиш ли за мене?“ во јавност, а таа ти вели „НЕ!“? ИМА, ИМА!

Дечково го доживеа и првиот резил и вториот, поголемиот резил, откако...

Од денеска полесно вработување во Германија за лица кои не се од ЕУ

Новина е, исто така, дека стручните работници, под одредени услови, ќе можат...

ЧЕРНОБИЛ ДЕНЕС: Кој живее во забранетата зона 34 години по катастрофата

За повеќето, Чернобил денес претставува една руина која некогаш била град...