Search
понеделник 21 јануари 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Свет

(Видео) Груевски лоциран од новинари во скап унгарски ресторан, абе службите го сликале кои црни новинари

Екипа на унгарскиот портал „24.ху“ го лоцираше бегалецот Никола Груевски...

“ГО ФАТИВ ЖИВ” – откриено кој го фотографирал Груевски во Будимпешта

Првата фотографија на Никола Груевски како се шета во Будимпешта, ја...

РУСИНКА ПОЧИНАЛА ОД СТРУЕН УДАР ОТКАКО Ѝ ПАДНАЛ ПОЛНАЧОТ ЗА МОБИЛНИОТ ВО КАДАТА

Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар  додека се капела, пишува...

„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ ПРОТЕСТИРААТ А ДРУГИ СИ СЕ СЕКСААТ НА ТЕРАСА (ВИДЕО)

Француски пар, воден од паролата „водете љубов, а не војна“, имаа секс на...

Руската шпионка Марија Бутина уапсена во САД призна вина

Марија Бутина, која е обвинета од американските власти дека е руски шпион и...

Ковачев со нови провокации: Разбирам, тешко е да се надминат децении на фалсификувана историја

Утре наутро го поканив комесарот Јоханес Хан на појадок во Стразбур. Сакам...

НИКОЈ НЕ ПОБЕДИЛ НАРОД: Францускиот претседател Емануел Макрон ќе си поднесе оставка поради протесите во земјата

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе се обрти вечерва на нацијата...

Во Дубаи забрането е на јавни места да се драпате со дечкото, швалерот

„Го обожавам секое будење и заспивање во овој град кој полека го нарекувам...

Пронајдено е телото на ќерката на милионерот која тргна на пат околу светот – ова е нејзината последна фотографија

Полицијата во Нов Зеланд пронајде тело за кое верува дека е исчезнатата...

Ковачев: Самуил е бугарски цар, а Прличев е Бугарин, нема простор за компромис

Откако бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов ги разгоре страстите...