Search
среда 8 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Свет

Шпанската војска пронашла напуштени лица и мртви тела во старечки домови

Припадниците на шпанската војска пронашле напуштени постари лица и неколку...

Приказна вредна за споделување: Трговецот кој сакал да заработи на коронавирусот ја научи лекцијата

Пандемијата на коронавирус го плаши целиот свет, но секогаш ќе се најде...

КАКО ДИОР ЗА ЕДЕН ВИКЕНД ЈА ПРЕТВОРИ ФАБРИКАТА ЗА ПАРФЕМИ ВО ФАБРИКА ЗА ГЕЛ ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА

Француската влада во петокот побара од компаниите да помогнат во...

СЗО со официјално предупредување: Не користете Ибупрофен доколку сте заболни од Ковид-19

Луѓето кои се сомневаат дека се заразиле со новиот коронавирус не треба да...

МАКЕДОНИЈА ДОБИ ДOHAЦИЈА ОД КИНА: Пристигнуваат 200 нови респираторни машини

Македонија со се приватно и јавно здравство располага со околу 200...

За овој маж сите мислат дека е во своите 30-ти години, а всушност тој е дедо на 7 внуци

Енди Вилкинсон, од Ковентри, Велика Британија, има проблем кога ќе излезе со...

Шпанија од понеделник ќе забрани движење на граѓаните

Шпанската Влада ќе забрани од понеделник какво било движење на граѓаните,...

ЏАВО ЈЕ ДОШО ПО СВОЈЕ….Хавиер Солана заразен од корона вирусот

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Хавиер Солана, е примен во болница...

“Многу семејства ќе ги загубат своите најблиски пред време” – Што знаат Борис Џонсон и Велика Британија повеќе, од остатокот од Светот во врска со коронавирусот?

Имаше нешто противречно во говорот на Борис Џонсон за реакцијата на Велика...

TOJ ЛУД СВЕТ, БОСАНЕЦ ПРСКАЛ КИНЕСКИЊА СО ДЕЗИНФЕКЦИОНО СРЕДСТВО И СЕ ДЕРЕЛ УАА КОРОНА

VIKAO KORONA Bosanac u Minhenu komšinicu Kineskinju poprskao dezinfekcionim sredstvom Četrdesetpetogodišnju Kineskinju, koja je u...