Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

Category: Свет

Мараја Кери се фотографираше гола во када, ама фановите забележаа нешто друго

Пејачката Мараја Кери објави фотографија на Инстаграм и ја заскокотка...

НАЈГОЛЕМИОТ МАСОН ВО ИСТОРИЈАТА: ТРЕТАТА СВЕТСКА ВОЈНА Е ПОЧНАТА..

Ова писмо ги претставува плановите за трите светски војни, а предвидени се и...

Шокантни фотографии: дете седи во автомобил покрај своите онесвестени предозирани родители

Американската полиција објави фотографии од двојка во состојба на...

Фејсбук ја повлече забраната за објавување на фотографијата „напалм-девојчето“

Oткако уредникот на најтиражниот норвешки весник „Афтенпостен“, Еспен...

Дали овој човек е најголемиот масовен убиец на светот?

Денес се навршуваат 40 години од смртта на Мао Це Тунг кој ја основал Народна...

Белгиски медиум објави фотографија на џихадист кој подготвувал нови напади во Европа

Белгиски медиум објави во четвртокот фотографија на припадник на...

Оваа преубава земја најрадо ги отвора вратите за нови жители, ајде Македонци што се чека?

Тоа е најпријателска земја во Европа и десетта во светот, покажуваат...

Загина курдската Анџелина Џоли: Се бореше против ИД до самиот крај (ФОТО)

Азија Рамазан Антар (22), попозната како курдска анџелина Џоли наводно...

Нов Зеланд бара странски работници, локалните многу „забушавале“

Нов Зеланд мора да се потпира на странски работници, бидејќи премногу од...

Тотален хаос во Грција: Поплавите носат автомобили и рушат куќи, отсечени неколку места

Во поплавите на југот на Грција, поради силните дождови, минатата ноќ се...