Search
недела 22 септември 2019
  • :
  • :

Category: Свет

ЕУ планира да наплаќа влез на сите кои не се државјани на Унијата

Европската комисија одреден период подготвува и до крајот на годината се...

Талибаните погубиле четири жени за прељуба

Авганистанските талибани погубиле четри жени обвинети за прељуба, изјави...

Има пет деца, милиони на сметката и мајка која работи на улица: Животната приказна на руската Пепелашка

„Сега живеам сосема поинаков живот, со неверојатни бенефиции, но кога ќе се...

Мајка уапсена “бидејќи имала секс со својот 25-годишен оженет син”

44-годишната Мелиса “Миси” Киченс, и нејзиниот син Шон Томас Фајфер, се...

Русија и Германија се скараа поради Бугарија: Ова е непријателство!

Портпаролот на германското министерство за надворешни работи, Мартин Шафер...

Сексипилната Русинка е во центарот на вниманието: Ана Курникова ги покажа долгите нозе и ја залуде планетата

Иако одамна го закачи рекетот на клинец, убавата руска тенисерка Ана...

ЗА ОНИЕ СО БУГАРСКИ ПАСОШИ! ЛОНДОН РАЗМИСЛУВА ЗА РАБОТНИ ВИЗИ

Британија размислува да воведе дозволи за работа како начин за контрола на...

НЕ ТРЕБАШЕ ДА ГО ОСТАВАТ САМ: УБИЕЦ СО ГОЛИ РАЦЕ ГИ СКРШИ ЛИСИЦИТЕ И ПОБЕГНА ОД ЗАТВОР

Алонсо Перез (25) од Лас Вегас уапсен е и осомничен за убиството на...

АКО УТРЕ ФАТИ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: 18 ИЛЈАДИ ЗАГИНАТИ ЛУЃЕ, ШТЕТА ОД 250 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, СТОТИНА ИЛЈАДИ ЛУЃЕ БЕЗ ПОКРИВ НАД ГЛАВАТА…

порталот Sky. Повеќе од 18 илјади загинати луѓе, штета од 250 милијарди долари,...

Мараја Кери се фотографираше гола во када, ама фановите забележаа нешто друго

Пејачката Мараја Кери објави фотографија на Инстаграм и ја заскокотка...