Search
среда 17 јули 2019
  • :
  • :

Category: Свет

Нов Зеланд бара странски работници, локалните многу „забушавале“

Нов Зеланд мора да се потпира на странски работници, бидејќи премногу од...

Тотален хаос во Грција: Поплавите носат автомобили и рушат куќи, отсечени неколку места

Во поплавите на југот на Грција, поради силните дождови, минатата ноќ се...

Зошто бојата на фејсбук е сина?

Според Њујоркер причината е едноставна изумителот на фб Марк Цукенберг е...

СТАНА МАЈКА НА САМО 11 ГОДИНИ: КОГА ЌЕ СЛУШНЕТЕ КОЈ Е ТАТКОТО

Тереза Мидлтон од Англија живеела како малечка во сиропиталиште, зошто...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: КРВОЛОЧНИ КУЧИЊА НАПАЃААТ ЛУЃЕ НА ГРАНИЦА, ИМ ОТКИНУВААТ МЕСО

Бегалците и мигрантите се жалат на молчењето на медиумите по повод...

ПУТИН НАЈАВИ ДЕКА И НАТАМУ ЌЕ “ТРЕСЕ” НА БЛИСКИОТ ИСТОК

Предизвиканата однадвор нестабилност на Блискиот Исток го претвори...

ЛУДОСТ: Момче изврши нужда среде супермаркет (ВИДЕО)

Има секакви луѓе Безбедносните камери во еден супермаркет во рускиот град...

ПОРАЗ ЗА ЏИХАДИСТИТЕ: ИД ја загуби целата територија под нејзина контрола на сириско-турската граница

Сирискиот центар за човекови права потврди дека терористичката група ја...

Не ја знаел адресата, па нацртал мапа – и писмото стигнало кај правиот човек

Кога некој одлично си ја знае работата, ниту една пречка не може да му...