Search
понеделник 21 јануари 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Спорт

Погледнете ја Нита Кузмина во неа тече жешка индиска крв (ФОТО)

Нита Кузмина е атрактивна Индијка. Родена е во Русија на 10-ти ноември 1990...

Со овој народ не се иде во ЕУ него у курац.Прилепчанец доби 40 илјади евра на спортска

Прилепшанецот Владимир Ристески од Прилеп добил 2.567.111 денари, одкако...

Македонија се победи самата себе

Ракометната репрезентација на Македонија испушти огромна шанса за пласман...

ВО ЖИВО: Следете го овде второто полувреме од натпреварот Македонија Шпанија како не дерат на живо

Вклучување во живо од натпреварот помеѓу Македонија и Шпанија на ЕП! Posted by...

ЗАСЕГА НА ПОЛУВРЕМЕ ПОТОП, ШПАНЦИТЕ НИ ЈА РАСПЛАКАА МАЈКАТА…Заев враќај се дома не баксузирај

 

Македонските ракометари продолжуваат со победи, падна и Црна Гора

Македонската ракометна репрезентација продолжува да победува на...

Се претера и во славењето: Дрес со “Вујо мајсторе” на печено прасе! (ФОТО)

Македонските навиваче малку претераа со славјето по синоќешната победа над...

Македонија ја совлада Словенија на стартот на Европското ракометно првенство во Хрватска

Македонската ракометна репрезентација на стартот на Европското првенство...

За Артим Шаќири Западна Македонија е Источна Албанија!!!

Некогашниот капитен на македонската репрезентација и омилениот играч на...

ФОТО: Скопјанец загуби 173.000 евра поради еден – единствен гол!

RETRO OBJAVA Скопјанецот одигра шест натпревари, пишани на три различни тикети....