Search
среда 13 ноември 2019
  • :
  • :

Category: Спорт

GULF: Moto GP Le Mans, France, Претставници од ГАЛФ Македонија на настанот

ТИМОТ НА ГАЛФ СЛАВИ 50 ГОДИНИ ОД ПРВАТА ПОБЕДА “sopstvenikot na Gulf vo Makeodnija posle kritikata...

Стоилов нема да настапи против Грција во Струмица?

Македонската ракометна репрезентација ја чекаат два квалификациски меча...

„Полските хулигани се чудо – ги тепаш, тие стануваат и продолжуваат како ништо да не било!“

Бурно беше во Скопје во изминатите 40-на часови, откако полските хулигани го...

Вардар ќе ги бара назад Милосављев и Карачиќ!

Вардар по вторпат во клупската историја ја освои титулата во Лигата на...

Заев ги прими играчите на Вардар во Влада ќе има плус пари за вардарци

Добредојде за Вардар, за играчите и за управата, во Владата. Ви честитам за...

Ова се пораките од вардаровите играчи испратени од плоштадот Македонија

РАДОСТ И ГОРДОСТ Илјадници граѓани се собраа на плоштадот „Македонија“ за...

ПРОМЕНА НА ПЛАНОТ: ВАРДАРЦИ ЌЕ СЛЕТААТ ВО СКОПЈЕ ВО 16:15 ЧАСОТ!

Иако според првичната агенда, ракометарите на Вардар требаше да се враќаат...

Повторно буцкање, комитите со песни Албанците со Камења на Камени мост

Komitët përsëri ofendojnë shqiptarët gjatë festimit në Shkup. A është kjo jeta për të gjithë , deri kur kështu?! Gepostet von...

ВАРДАР ШАМПИОН: ВТОРА ЕВРОПСКА ТИТУЛА

Ракометарите на Вардар испишаа историја откако триумфираа во финалето во...

НАТПРЕВАРОТ НА ВАРДАР И НЕБИТНИТЕ НА ОВОЈ ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ ВО ЖИВО

https://youtu.be/JE0oM1IZEzg (ЛИНК) Вардар – Веспрем ДОЛЕ International Champions Leagu Handball HC Vardar VS...