Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Македонија

Павле Трајанов со подршка за Стево Пендаровски

Според неофицијални информации, вечерва Претседателството на...

Mицко: Заев апси за да Трајче и Вице крадат тендери и се богатат

ВО ЖИВО: Христијан Мицкоски за апсењата на Вељаноски, Јанакиески и...

Мицкоски во 20:30 часот ќе одржи прес за апсењата на сопартијците ќе ве повика да не седите дома по папучи говорот на Грујо му е спремен

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во 20:30 часот ќе...

Филип Петровски: Кој да ме нападне па Лубе и Стојанче немаат подржувачи

Еве ја лажната вест што сакаа да ни ја подметнат Рocituvani рred 45 min ,Filiр Рetrovski bese...

Сестрата на директорка на Централен вработена во маркетингот на државното стaнбено друштво

Емилија Бошковска, сестра на Марија Бошковска Јанковски, директорка на...

Малолетно девојче од Скопје силувано од својот татко

На 19.02.2019 година околу 15,00 часот во полициска станица во Скопје е пријавено...

БЕКТЕШИ НЕ ГО „ШИША“ ЗАЕВ: Роднините и пријателите на Крешник Бектеши уште не си дале откази!

Денеска искри меѓу премиерот Зоран Заев и министерот за економија Крешник...

Партиската секретарка го обвинува Апасиев за мобинг

Партиската секретарка на Левица, Џејлан Велиу, го обвини Апасиев за мобинг....

СЕЛА НЕ ДОАЃА НА СРЕДБА СО ЗАЕВ

Лидерот на алијансата за албанците Зијадин Села  ја одбил поканата на...

Александра Миновска, сопруга на директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски, од октомври минатата година е вработена како шефица на кабинет

Jordanka Ivanovska-Joci пред 2 мин. ·  Цуцки, мУри тие. Ко брачен пар излезен од рајот се...