Search
понеделник 17 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

Им прекипе на жителите од Кисела Вода: Од недела па натака Центарот за зависност повеќе нема да работи

Револтирани граѓани кои живеат во близина на Центарот за зависности во...

Шекеринска најави реконструкција овој или следниот вторник, Димитров вели дека останува во Владата

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, најави дека реконструкцијата...

МИЦКО НАПРАВИ КОМИЧЕН ГАФ НА ИНТЕРВЈУТО НА ТЕЛМА: Покажа дека не разбира како работат ИНТЕРНЕТ АГРЕГАТОРИТЕ НА ВЕСТИ!

– Еден агрегатор упорно како вест број еден ја пласира веста дека...

Фудбалерот што го избркале од ресторанот во Прилеп, е избркан од кај министерот Сугарески од пицеријата ? Не бе, а? Дупачкааа

Фудбалерот што го избркале ос ресторанот во Прилеп, е избркан од кај...

Компанијата „Блуфарма” обвинува: „Промедика” е столбот на криминалот во здравството

Битка помеѓу веледрогериите. Компанијата „Блуфарма” обвинува дека...

ДА ГО ДАДЕМЕ И ГОЦЕ ПА ПОСЛЕ У ЕВРОПА

app-facebook Димитар Атанасовски во вторникот Јас стварно не разбирам, како може...

Меркел вети датум, Заев ги отпиша предвремените избори

По позитивниот исход од состанокот во Берлин, извесно е дека нема повеќе...

ЈУНП „Галичица“Охрид-Објектот на Галичица е сопственост наша, а Црвен Крст нема право на економска корист од истиот објект.

превземено од Охрид скај ВРСКА: ВАШИОТ НАПИС ОД 09.06 2019 ГОДИНА СО НАСЛОВ:...

САМО КРВНИ ДЕЛИКТИ СИ ЈА ЗАВРШИЈА РАБОТАТА, ЗА 48 СААТИ ОТКРИЈА СЕ, НАЧАЛНИКОТ И ВРАБОТЕНИТЕ СЕ ЗА ПОФАЛБИ

ЗАВРШИ СРЕДБАТА СО МЕРКЕЛ, ЗАЕВ ПОДОЦНА ЌЕ ДАЛ ИЗЈАВА, МЕРКЕЛ ЕТЕ НЕ ДАВАЛА

Во кабинетот на германската канцеларка во Берлин заврши средбата на Ангела...