Search
понеделник 17 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

ЦО НА СДСМ ОДЛУЧИ ДА ИМА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВЛАДА,НО ЗАЕВ ЗА НОВИТЕ КАДРИ ЌЕ ОДЛУЧУВА САМОСТОЈНО

Централниот Одбор на СДСМ едногласно ја донесе одлуката -Реконструкција на...

Јавно прашање дали Софијанова убиецот на Тамара е вратена за директорка, дали сопругата на Рендевски доби функција???

Soprugata na direktorot Rendevski Direktor na neurohirurgija E postavena pretsedatel na vtorostepena komisija za odobruvanje na lekuvanje...

Избор на новото партиско раководство на денешниот Централен одбор на СДСМ

Изборот на новото партиско раководство, како и заокружување на...

ДЕЛ ОД ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ ЌЕ БИДАТ ВРАТЕНИ НА ПАРТИСКИТЕ ФУНКЦИИ?

Владејачката СДСМ утре на Централен одбор во Охрид ќе одлучува за следните...

Груевски на ФБ за изјавата на Заев дека бегал во багажник- ХАЈ ГУДБАЈ, aии Грујо сакаше да каже дека премиерот се дрогира? Бегај бе неЗДРАВ еден ццц

Никола Груевски пред малку за изјавата на премиерот Зоран Заев дека...

ПАРИ ВО ВЕТЕР ИЛИ ЗА КРЕДИТ: Што е поисплатливо, живот под кирија или во сопствен стан?!

Велат, keшот е заkoн, ама кај нас се ретки оние што можат да си го дозволат тоа...

Пари за одмор на дете ќе скрпиш, ама ај да те видам извади му полномошно во МВР

ФОТО НА ДЕНОТ! Редици родители кои чекаат и по повеќе од еден час за да ги...

Фрчкоски: Дали Заев и колегите во Владата, ќе се самоубијат ЕУ не ја интересира

На самиот почеток на емисијата Фрчкоски вели дека ултимативното бркање на...

И ПАЛАНКА ДОБИ ДЕНЕС ГРАД…

Невреме со обилни врнежи од дожд и град со големина на орев ја зафати...

И ДОСТА СО ПРИКАЗНИТЕ НА АЛИОСКИ САМО БЕЛЈА БАРАТЕ СЕ ДА ВИ Е….М И НОВИНАРИ И КИБИЦЕРИ

Сопственикот на „Ла Страда“: Алиоски не беше избркан, се работи за...