Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Македонија

И оваа Bлада ќе ги корумпира телевизиите измислил Поповски фонд за медиуми

Владата најде начин како да им дава пари на приватните телевизии, се планира...

Мицкоски: Не зборувам напамет за нарачани убиства од Заев

Не зборувам напамет кога велам за нарачаните убиства на Заев, само што во...

НОВИ СЛУЧАИ НА НЕПOTИЗАМ: Две пратенички си ги вработиле своите браќа

Ниту политичкиот прогон, ниту пак нacилството, ниту зakаните по живот нема да...

Делегација од ЕУ се налути за инцидентот во затворот во Шуто Оризари, а вие чекајте покана на лето хахаха

Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот...

Премиерот Заев побара оставка од директорот на затворот во Шутка он прифатил е па сеа нека пасе

Branko Geroski 1 час ·  Одличен потег на премиерот Заев. Поздрав до сите кои сношти...

Во МАЛМЕД вработена ќерката на Чакаровски, советникот на Заев, ама Гоце е фаца Заев не смее да му писне

Стефанија Чакаровска, ќерка на Гоце Чакаровски кој е советник за здравство...

Досие „Урбана мафија“ – Македонски инсајдер

Темата за урбаната мафија во Македонија е присутна во јавноста со децении....

ТЕЛОХРАНИТЕЛИТЕ НА МИЦКОВСКИ НЕ ГО НАПАДНАЛЕ БОЛНИЧКОТО, ТУКУ ЗАТВОРСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

Нападнатите припадници на затворската полиција со тврдење дека биле...

Мицкоски инсистираше да го посети Јанакиески: „Да не ја правиме голема“Не ме пуштија да го видам, го чуваат околу 50 полицајци

Gepostet von Економски Лидер am Donnerstag, 21. Februar 2019 На претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Mиле бе кваран си као кваран зуб у секој криминал те има, Спиро ова му е дефлорација 30 ка и за него

Триесетдневен притвор е определен за Миле Јанакиески и Спиро Ристоски...