Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

Category: Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО тргна против верниците кои имаат право на протест

Специјалното јавно обвинителство денеска даде најдобар пример за двојните...

СЈО, ај не се зафркавајте со ситни риби, аман удрете појако!

   Шамарите кон Андреј Жерновски порачани од Груевски станаа главен...

Груевски обвинет за поттикнување насилство во Центар

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ доби уште една кривична пријава...

Извештајот на Јанева – сослушани околу 300 сведоци, 60 лица осомничени

СЈО се соочувало со одредени потешкотии од аспект на меѓуинституционална...

Јанева: За „Монструм“ и „Мартин Нешкоски“ потребно Собранието да го усвои законот за заштита на сведоци

Обвинителката Катица Јанева упати апел до законодавниот дом да ги донесе...

Утре главна расправа за „Пуч“ – на расправата ќе присуствува и Катица Јанева

Утре е закажана главна расправа за предметот „Пуч“, соопшти денеска СЈО. На...

СЈО: Ангажиран е Џамбазовски не и Шаќири и Огнен Јанески

Обвинителката од СЈО Ленче на новинарско прашање обзнани дека како...

Сомнителен молк од Централниот депозитар за хартии од вредност околу „Макпетрол“

Сомнителниот молк го обвива случајот „Макпетрол“ во мистериозност и ги...

СЈО ќе поднесе две обвиненија

Јанева апелираше Собранието да ги донесе поднесените измени од неа на...

(ВО ЖИВО) ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА СЈО

Следете ја прес-конференција на специјалната јавна обвинителка Катица...