Search
среда 26 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Никола Груевски „испазарил“ средба со Хилари Клинтон?!

Средбата би можела да се случи во текот на наредната недела, а се очекува...

Иако им ги вратија пасошите, членовите на Левица не можат да излезат од државата

Иако Основниот суд Скопје 1 пред два месеца им ги врати пасошите на...

Владата ги продава амбасадите од југословенско наследство

Владата ги продава амбасадите во Цирих (Швајцарија) и Канбера (Австралија),...

„Печуркарата“ во Свети Николе „мувлоса“ предвреме, инвеститорот уапсен заради даночна измама во Холандија

Холандскиот инвеститор Теодорус Ван Кампен кој со екс премиерот Никола...

Гошева го продолжува одморот на уставните судии, само за да не одлучуваат за СЈО

Само за да не ја стави на дневен ред иницијативата против Законот за...

Македонска работа не бил еден туку два земјотреси биле, еден од 2,4 и вториот од 4 степени

Два земјотреси едноподруго вечерва го стресоа Скопје – првиот од 2,4, а...

Епицентарот на 4 километри од Радишани

Главниот град вечерва повторно беше погоден од уште еден земјотрес со...

ЕМСЦ ја намали јачината на вечерашниот земјотрес- потресот е 4 степени

Иако првично беше објавено дека јачината на земјотресот кој вечерва во 19:53...

Заев и Спасовски на прослава во ИВЗ по повод Курбан Бајрам

Oliver Spasovski додаде 6 нови фотографии. пред 1 час · На покана на ИВЗ заедно со...

Пешевски преку оф-шор во Кипар, директорува со фирми во Македонија

Вицепремиерот Владимир Пешевски станал директор на оф-шор фирма лоцирана...