Search
недела 20 октомври 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

ЖИВИ СЕ: Оваа седмица нов извештај од СЈО и судење за „Пуч“

Станува збор за поднесувањето на новиот шестмесечен извештај за работата...

Како битолчаните си се душмани сами на себе, далавери со хотел Епинал

Мејл до Доказ за Битола: zdravo marjan ti bate imas madinja da objavuvas vesti pa zato eve ti pisam nesto interesno za...

Серија од земјотреси почувствувани во земјава. Нема поврзаност на земјотресот со поплавите

Серија земјотреси чии епицентри се наоѓаат во Скопското епицентралното...

Во тајност укинати и возови од внатрешниот железнички сообраќај

Без никаква најава во медиумите, Македонски железници – Транспорт од 5...

Битолскиот Паркинг не да краде туку СУШИ, исав да се немало

Oва е листа на примени студенти во државните студентски домови- проверете дали сте меѓу нив

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од примени...

Горан Трпеновски: Моја боја е законот и новинарските стандарди

Горан Трпеноски, член на Ад Хок телото за медиуми, тврди дека нема да дозволи...

Интервју: Павле Трајанов објаснува кои се реалните овластувања на Спасовски а кои на Чавков во моментов

Мутел направи интервју со лидерот на Демократски Сојуз и пратеник во...

Само што дојде Ременски, во еден ден девет директори на центри за социјални работи се разболеле

Девет директори на центри за социјални работи испратиле известување до...

Отпуштени околу 120 вработени во Фабриката за кабли од Неготино

Околу 120 вработени во Фабриката за кабли од Неготино, вклучително и тие на...