Search
четврток 20 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Заев: Гостивар испраќа историска порака на единство до тие кои се мислат Александар и Скендер Бег!

Соопштение за јавност Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од...

На митингот на ДПМНЕ едвај 50 луѓе и тие го пцуеја Никола Груевски!

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во аеродром откако маж извика...

ФОТО: Ова е распоредот на главните митинзи на СДСМ и коалицијата низ цела Македонија!

Македонија     * Реклами:    

(ФОТО) ДПМНЕ ГИ ПОМЕША ГРАДОВИТЕ НА ЈУТУБ

ВМРО-ДПМНЕ освен што ги меша поимите демократија и диктатура и 10 години...

Трајанов: Груевски го губи тлото под нозете

Централниот изборен караван на Коалицијата за ПРОМЕНИ и ПРАВДА, денес...

Milenko- Druzbata na Mirka i Eftov u Debar maalo ja vikame #ljubi svinja magare#

емисијата Миленко шоу на Радио Слободна Македонија тема беше инцидентот на...

Стари лица во дом во Неготино, фотографирани со шалчиња на ВМРО-ДПМНЕ

„Како може вака да ги злоупотребуваат стари лица, За ова да го направиш...

НОВА: Портал поврзан со Емил Јакимовски од Кр.Паланка, креиран за пласирање лажни вести за Заев

НОВА откри кој стои зад фирмите кои откако почна кампањата наголемо...

(ВИДЕО) Заев од Кривогаштани : Тутунот ќе се подели на три класи, 80 денари субвенција, втората со 70 денари субвенција, и третата класа ќе остане 60-те денари

Денеска сме во Кривогаштани еден од нашите најземјоделски региони...

Милевски: 140 милиони евра директна годишна поддршка за домашните фирми

Претседателот на ЛДП и кандидат за пратеник во Изборната единица 5 Горан...