Search
петок 13 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Ад хок телото на пола мандат: Како се ближат изборите, така се влошува известувањето

Ce влошува известувањето на медиумите по петтиот од вкупно десетте периоди...

Ахмети ги истрела првите националистички куршуми во кампањата

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вчера се обрати пред подмладокот на партијата во...

СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ ЌЕ ТУЖИ АКО СУДОТ НЕ ЈА ОТФРЛИ ТУЖБАТА НА АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЗА КЛЕВЕТА

Ако Основниот суд Скопје 2 не ја отфрли тужбата за клевета поднесена од...

Ахмети бара 3 милиони денари, а Џафери половина милион помалку, од Богоевски

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, од екс директорот на ДБК Слободан Богоев, бара 3...

СДСМ со телефонска анкета за листата пратеници

Читатели на ДоказМ ни јавија дека опозициската коалиција со посредство на...

ДПА ги состави пратенички листи – Мендух Тачи ќе предводи во „шестката“

Демократската партија на Албанците ги состави листите за пратеници на...

Ахмети: СДСМ нема право на албанските гласови, нема да му ги дадеме

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, им порача на Социјалдемократите дека немаат...

Неготинчани се жалат: Градоначалникот не сака ни да не сослуша не па да ни ги решава проблемите!

Во секоја изборна кампања политичарите ветуваат брда и долини. Се пишуваат...

Милошовски го обвинува СЈО дека вршеле притисок врз нивни видни членови

Специјалното јавно обвинителство уште еднаш покажа дека е продолжена рака...

Ременски: Директорот на АВРМ да одговори како „туарегот“ се нашол кај Спасов

Министерката за труд и социјала Фросина Ременски во изјава за 24 Вести вели...