Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

Рубин Земон и Владо Бучковски во преговори со СДСМ

Алијанса за позитивна Македонија (АПМ) на денешното собрание на партијата...

Грујо најавува странска инвестиција во Велес со германска фирма којаа има цели 2 ЕВРА?!

  Robert Mileski пред 30 минути · Груевски денес, иако не ми е јасно во кое својство,...

Се урива убавата староградска куќа во центарот, „Настел“ ќе гради зграда

Познaтатата жолта куќа е на улицата Максим Горки, веднаш до некогашната...

СКОПЈЕ ПРЕПОЛНО СО ДОСЕЛЕНИЦИ

Миграциите село-град во подем: Скопје преполно со доселеници Бројот на...

Борбата продолжува – гласот победува!

Ние, Зоран Заев, Вера Бунтеска, Томче Кежаровски, Златко Ориѓански, Ирена...

ВМРО ДПМНЕ донира пари на поплавените

3.080 денари, партиска донација добија семејствата кои беа поплавени пред два...

Началниците од МВР ги фатил вирус, во ист ден најмалку петмина заминале на боледување

Извори од МВР велат дека овие раководители најверојатно заминале на...

ФОТО: ГДОМ ќе организира контра-марш?!

На социјалните мрежи се споделува фотографија од смс порака со барање за...

Врховен го укина решението на Апелација со кое Талевски беше пуштен од притвор

По решението на Апелацискиот суд се жалеше СЈО, а Врховниот суд ја прифати...

Поставени скулптури и во тоалетите во Владата?

Барокот и антиката влегоа и во тоалетите во Владата на РМ. Ова е фотографија...