Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

Јанева: Истражителот, кој беше приведен, се враќа во просториите на СЈО

видео на Телма тука

Јанева: Истражителот на СЈО е избркан од УБК, сега ќе одам да видам што се случува таму

Истражителот на СЈО го избркале од просторијата каде седел, ама уште е во...

Јанева: Ги избркав Чавков и Андонов од УБК

На прашањето дали постои опасност некој во меѓувреме да уништи дел од...

Катица Јанева вечерва во Топ тема ве поздрави сите рече да ја гледате ќе покаже што нашла во УБК

Вечерва во емисијата „Топ тема“ на Телма гостува специјалната јавна...

Канческа Милевска денеска не се појави во Кривичниот суд на распит

Министерката Елизабета Канческа Милевска денеска не се појави во...

Заев: Се обврзувам на договор со работниците!

Денеска сум овде да склучиме договор и склучивме договор со текстилните...

Пациентки завршуваат со карцином и после три негативни пап-тестови

Дел од лекарите се сомневаат со точноста на пап-тестовите, други пак, велат...

Мета: Судот тактизира – не е испратена покана за распит до Јанакиески и Канчевска-Милевска

Неизвесно останува дали денеска ќе се одржи распитот на двајца од...

ВНИМАВАЈТЕ: ГОЛЕМА КАЗНА АКО ГО НЕМАТЕ ОВА ВО ВОЗИЛОТО

Од 15 ноември почнува да важи задолжителната обврска за носење зимска опрема...

(ОБНОВЕНО) НА 6-ТИ НОЕМВРИ КОНГРЕС НА СДСМ

На 6-ти ноември во Скопје СДСМ ќе одржи Конгрес на кој ќе се утврдат...