Search
вторник 18 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

Советот на родители е само маска на директорите

Советот на родители е само формална организација, а директорите наjчесто...

Пленарната седница за предлог-буџетот за 2017 година закажана за понеделник

Пленарната седница на која пратениците треба да расправаат за...

УСТАВНИОТ СУД ПЛАНИРАЛ УШТЕ ДЕНЕС ДА ГО УКИНЕ СЈО

Уставниот суд за денеска координирано со распуштањето на Собранието...

УЈП апелира да се пријават приходи од издавање под закуп

Управата за јавни приходи  (УЈП) апелира да се пријават приходите од...

СДСМ достави предлог за распуштање на Собранието

Секој обид за одлагање на распуштањето ќе биде доказ дека власта на...

Денеска се распушта Собранието?

Пратеничката група на СДСМ закажа прес конференција за денеска на пладне на...

Aj пак зборете ми за европска правда, за демократија итн, абе ај

Biljana Sekulovska пред 20 минути · Skopje, Čair Municipality · Ocekuvano razocaruvanje: Namesto da pobedi ekspertskata mok...

Заев: Испишуваме историја, рушиме режим!

Дојде време да ја понесеме одговорноста за нас и за сите идни генерации,...

Заев за Нова: Верувам дека најмоќното оружје – гласот ќе ја донесе победата во Македонија

Гласот позади мене вика „победа“, „слобода“, „правда“, овој глас на...

ФОТО: Полициски кордон го чува седиштето ВМРО – ДПМНЕ

Пред седиштето на ВМРО – ДПМНЕ полициски кордон. Граѓаните маршираат...