Search
понеделник 17 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

Мајсторов на Радио Скопје, бајки за лека ноќ…Груевски: Подготвени сме за силна и голема победа на изборите

Подготвени сме за силна и голема победа која што ќе обезбеди стабилност на...

(ВИДЕО) ЧАВКОВ ЛАЖЕЛ ИЛИ НЕ ЗНАЕЛ ШТО ЗБОРУВА?! ЕВЕ ШТО ИЗЈАВИ!

На ноќната прес конференција минатата недела директорот на БЈБ Митко...

(ВИДЕО) Арнаудов: Од ВМРО-ДПМНЕ баравме директорски места за да можеме да си ги вработиме нашите сопартијци

ВМРО – Народна партија не е тројански коњ на десницата но е поблиску со...

Нервозни патници алармираат: Во автобусите на Руле-турс ќе умреме за воздух

Ни пишуваат нервозни патници кои се возат на релацијатаЗлетово-Скопје сега...

Дали е во прашање политичка игра во договор со Чавков?

Вработен во ФЕНИ открива: Бетер сме од текстилна фабрика, се се продава и...

Герила акција за криминалната и „непатриотска“ борба за Македонија

Во прилог на оваа порака ќе најдете фотографии од герила акциите кои беа...

УБК И ВМРО ДПМНЕ СПРЕМНИ СЕ ДА ГО УКИНАТ СЈО ,САМО ДА НЕМА ПРИСТАП ДО СИСТЕМОТ ЗА СЛЕДЕЊЕ КОМУНИКАЦИИ

Деновиве се почести се фанмозни новинарски истражувања околу опремата за...

(ФОТО) ИЛИЈА ДИМОВСКИ ФАТЕН ВО СОЛУНСКИ ЕЛИТЕН ЛОКАЛ ВЕЧЕРВА

Екипата на Centarnews ексклузивно објавува фотографии од Илија Димовски кој...

Холандскиот инвеститор кој според Груевски ќе вработи 130 лица – фирма со 1 вработен!

Деновиве Никола Груевски најави нова Холандска инвестиција „Инофрут“,...

Што се случува во ДПМНЕ Кр.Паланка? На отворање на месни штабови, едвај по 5/6 присутни членови

Дали долгогодишното опстојување на власт и со тоа наталоженото...