Search
сабота 20 април 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Собранието ја продолжи кризната состојба до јуни 2017 година

Coбранието денеска го усвои предлогот на Владата и ја продолжи кризната...

Либералите на Ивон на добош. Латас им помага да најдат бизнисмен со пари?!

Партијата која на Ивон Величковски во аманет му ја остави Стојан Андов...

Проѕирен маневар на власта пред доаѓањето на Хан

По вчерашниот маневар, ВМРО-ДПМНЕ си обезбеди гаранции дека до распуштањето...

НИКОЛА ДИМИТРОВ СЕ ВРАЌА ВО ПОЛИТИКАТА

Што и да се случи околу „Брегзит“, ќе се почувствува и во Македонија, порача...

ТРАЈАНОВ: СЕ СОМНЕВАМЕ ДЕКА ЧЕТИРИТЕ ПАРТИИ ЌЕ ГИ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ, ДОГОВОРЕНИ СЕ ЗА ТОА

Пратеникот и лидер на Демократски сојуз Павле Трајанов денеска изјави дека...

БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ОДЛОЖЕНА ОБУКАТА НА НОВИТЕ 600 КАНДИДАТИ ЗА ПОЛИЦАЈЦИ

Неколку стотини кандидати за полицајци утрово место да ја почнат обуката,...

Знаете ли зошто Оливер Андонов се нафати да биде кловн на ВМРО ДПМНЕ?

Еве тазе трач мојот сограѓанин Оливер Андонов еден ден Министер во МВР сега...

Влатко Илиевски (мажето на Гордана брк) си поднесе оставка на функцијата независен неизвршен член на Одборот на директори на Македонска берза

Влатко Илиевски си поднесе оставка на функцијата независен неизвршен член...

Талат Џафери: ДУИ ќе гласа за распуштање на парламентот, не сме дел од ујдурмата за одлагање на изборите

ДУИ не учествува во каква било ујдурма за одлагање на изборите закажани на 11...

Помош од читатели околу ситуацијата со др. ПАНОВСКИ, додавка си имал и ОФ ШОР

ZA DOKAZM: Mala pomos za DR-PANOVSKI Vo prilog povrzanosta na A.D. DR-PANOVSKI so kompanijata KOMED, mnogu bliska do vlasta i postojan...