Search
петок 22 март 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Македонија

ВИДЕО: Каде се прават анкетите за водството на ВМРО-ДПМНЕ?

Институот „Димитрија Чуповски“ е фантомско здружение создадено од...

ПАДНАА ПРВИТЕ ТУЖБИ: Еден месец без македонска музика

Кон забраната на ЗАМП за емитување авторска музика на територијата на...

Се распишуваат избори што може да се оспорат, вели членот на ДИК Бедредин Ибраими

Членот на ДИК Бедредин Ибраими вели дека се распишуваат избори кои се...

Зоран Заев во Велес меѓу дуќанџиите

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска имаше средби со граѓаните на...

3 ТВ ДУЕЛИ – Шилегов вс Димовски, Николов вс Ѓорчев и Андреевски вс Мицкоски

По подолго време без никакво соочување на власта и опозицијата, бидејќи...

Столе Наумов пошто нема музика ќе ви пее у живо со уредникот на Канал 5

Stole Naumov Nema muzika na radio i TV…Zabranata za emituvanje na muzika od ZAMP tema vo Noken ekspres na Kanal 77….So Ivan...

Најава за прес конференција- СЈО

18.10.2016, Скопје – На 20.10.2016 година со почеток во 11:00 часот во просториите на...

Трајко Вељаноски ги распиша изборите

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, го потпиша решението за...

Пратеникот од Австралија Васко Наумовски од ВМРО-ДПМНЕ : Целосната власт, целосно корумпира!

Пратеникот претставник од дијаспората кој е редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Васко...

Попоски, Димовски и Ѓорчев носители во втора, трета и шеста изборна единица

Никола Попоски ќе ја предводи пратенчката листа на ВМРО-ДПМНЕ во втората...