Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Македонија

ГРУЈО СЕ ОТКАЖА ОД ЗАБЕГАНИОТ ПАРК ВО АЕРОДРОМ ОД 14 МИЛИОНИ ЕВРА

ЕЛЕМ го поништи тендерот за изградба на проектот „Рајска градина“ во...

Ekспертот од Ериксон од вчера е тука, а сите се праат мутави и велат го немало?!

Експертот од „Ериксон“, од кого зависи конечното извршување на судските...

Десниот блок денес цел ден договоараат, утре конечно ќе ја обзнанат коалицијата

Доказм од свои извори дознава дека задолжени партијци  од десните и центар...

Богоевски и Ахмети в понеделник на суд

Поранешниот разузнавач Слободан Богоески најави дека в понеделник ќе има...

Министерството за одбрана купува алкохол за 81 000 евра

Министерството за одбрана купува пиво, вино, ракија и ароматизирани...

Пропадна уште еден проект на Тодоров, никако да се изберат генијалците со коефициент на интелегенција над 140

Повеќе од четири години, министерот за здравство Никола Тодоров...

Арнаудов: Верувам дека НП на изборите ќе оди со ДПМНЕ

Тој вели дека пакетот што го договорил со ДПМНЕ е сосема коректен и се уште...

ВМРО-ДПМНЕ со четири отсто предност пред СДСМ

Агенцијата „Фактор Плус Адриа“ од Белград денеска објави анкета за...

Ванхојте: Рокот од 18 месеци во Законот за СЈО го договорија Груевски и Заев без преговори

Вистиномер во соработка со агенцијата МЕТА, дојде до некои одговори околу...

ЛДП ја поддржа иницијативата за измени на Законот за абортус

Претседателот на Либерално-демократската партија, Горан Милевски и...