Search
сабота 14 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

РУСКОВСКА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЈАНАКИЕСКИ И ДЕСЕТМИНА ЗА „ШПАНСКИ СКАЛИ“, ТОЈ ДЕНЕСКА СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА ИМА НАД 200 СУДЕЊА ГОДИШНО

Ексминистерот Миле Јанакиески, 10 службени лица од министерството, од...

ИЗЈАВА НА СОФИЈА КУНОВСКА, ОВАА ЖЕНА ПОВЕЌЕ ГИ МРАЗИ ЗАЕВИ ОД СИТЕ ВМРОВЦИ ЗАЕДНО: Заканите на Камчев кон децата на Заев се чиста метафора, на исто рамниште со заканите на Заев дека ќе јаде живи луѓе

– Заканите на Камчев кон децата на Заев се чиста метафора, рамна на...

Стево Пендаровски: Моќни бизнисмени ги менаџираат судските предмети

„За реформирањето на македонската демократија мора да одиме прво со...

Заев за Нова ТВ: Мислам дека мојот брат Вице немал контакти со Камчев и со Мијалков

Премиерот Зоран Заев во интервју за НОВА ТВ вели дека името на неговиот...

KAKO ШТО НАЈАВИ ДОКАЗ ЖОРО СЕ ПРОДАДЕ НА КАМЧЕВ И ОДРАБОТУВА, ЗАТОА И ДОБИ ШУТ ОД ФОКУС

ШОКАНТЕН НАСТАП НА ЖОРО НА ТЕЛМА: СДСМ МУ СЕ ОДМАЗДУВА НА КАМЧЕВ ШТО ГО...

Димитров го предлага за амбасадор професорот кој одобри стипендија од 40 илјади евра за ќерка му

Министерот за надворешни работи Никола Димитров има судир на интереси со...

Неготинчани револтирани од градоначалникот: Делков, не сме вмровци ако не сакаме депонија во нашиот град!

Изминатиот период, откако жителите на Општина Неготино дознаа за проектот...

Ременски во Обвинителство врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на...

Охрид доби два нови хотелски споменици,се распаѓа А.Д. „Охрид Турист“ Охрид?!

Дали Охрид и Северна Македонија добиваат нови хотелски споменици , како...

Димитров: Српче си мие рацете има кампања, ќе си измијат ли раце и од погромот во Сребреница Србите?

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во гостување во „Вин Вин“...