Search
недела 16 јуни 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

ДЕЛ ОД ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ ЌЕ БИДАТ ВРАТЕНИ НА ПАРТИСКИТЕ ФУНКЦИИ?

Владејачката СДСМ утре на Централен одбор во Охрид ќе одлучува за следните...

Груевски на ФБ за изјавата на Заев дека бегал во багажник- ХАЈ ГУДБАЈ, aии Грујо сакаше да каже дека премиерот се дрогира? Бегај бе неЗДРАВ еден ццц

Никола Груевски пред малку за изјавата на премиерот Зоран Заев дека...

ПАРИ ВО ВЕТЕР ИЛИ ЗА КРЕДИТ: Што е поисплатливо, живот под кирија или во сопствен стан?!

Велат, keшот е заkoн, ама кај нас се ретки оние што можат да си го дозволат тоа...

Пари за одмор на дете ќе скрпиш, ама ај да те видам извади му полномошно во МВР

ФОТО НА ДЕНОТ! Редици родители кои чекаат и по повеќе од еден час за да ги...

Фрчкоски: Дали Заев и колегите во Владата, ќе се самоубијат ЕУ не ја интересира

На самиот почеток на емисијата Фрчкоски вели дека ултимативното бркање на...

И ПАЛАНКА ДОБИ ДЕНЕС ГРАД…

Невреме со обилни врнежи од дожд и град со големина на орев ја зафати...

И ДОСТА СО ПРИКАЗНИТЕ НА АЛИОСКИ САМО БЕЛЈА БАРАТЕ СЕ ДА ВИ Е….М И НОВИНАРИ И КИБИЦЕРИ

Сопственикот на „Ла Страда“: Алиоски не беше избркан, се работи за...

Им прекипе на жителите од Кисела Вода: Од недела па натака Центарот за зависност повеќе нема да работи

Револтирани граѓани кои живеат во близина на Центарот за зависности во...

Шекеринска најави реконструкција овој или следниот вторник, Димитров вели дека останува во Владата

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, најави дека реконструкцијата...

МИЦКО НАПРАВИ КОМИЧЕН ГАФ НА ИНТЕРВЈУТО НА ТЕЛМА: Покажа дека не разбира како работат ИНТЕРНЕТ АГРЕГАТОРИТЕ НА ВЕСТИ!

– Еден агрегатор упорно како вест број еден ја пласира веста дека...