Search
недела 20 октомври 2019
  • :
  • :

Category: Колумни

Груевски веројатно е луд, но сепак не е глупав

Branko Geroski пред 36 минути · Сите што ја пласираат шпекулацијата дека Груевски...

За сите кои се одушевени од настапот на Заев на Телма, а се ифрит лути од провокативните прашања на Оливера?

Jordanka Ivanovska-Joci У рoк oд двa чaсa, Oливерa Трaјкoвскa, oд херoј нa oпoзицијaтa, нaеднaш...

Друже Заев не се откажувај од гласовите на незадоволните вмровци, тие ти се потребни за победа!

Dimitar Joveski пред 28 минути · Грешка друже Заев, извини ама грешкаааа, се...

Зошто на последното Пржино никој не го постави прашањето за рокот на СЈО?

  Ljupco Palevski пред 6 минути · Skopje, Čair Municipality · Prosto prasanje: ZOSTO VO DOGOVOROT PRZINO 2 STAR SAMO 2-3...

ЗА КУША И КАРАМАН

Dimitar Joveski ЗА КУША И КАРАМАН или ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ БЕЗ ,,Д” ОД ДЕМОКРАТИЈА...

Никола, има шанса таа што ја бркаш вечер да биде на еден “ивент” во Вашингтон, па да пробаше да влезеш некако, или надвор да чекаш…

Taман си реков нема ништо, слики, насмевки …кога оно читам соопштение, ма не...

Немам доволно пцовки и зборови да го искажам мојот бес кон оваа телевизиска креатура во Македонија!

Robert Mileski пред 5 минути · Ова е уште еден доказ за всадениот новинарски...

Шумарот Хан ќе пресече: Ќе има или не избори во декември?

На политичкава сцена турбулентно, Павел Шатев со нивната анкета велат дека...

Генерален директор на МИТ Универзитетот, Билјана Апостолова до Горазд Росоклија: Одговорно тврдам дека немаш добиено професорска титула? Дали ова не е против законски, а ти свесно си се согласил на тоа?

Македонија Горазд Росоклија вели дека бара ограничување на отварање на...

Провладиниот Дневник: Црвенковски дојде на Конгресот за да не се распадне СДСМ?

Провладиниот Дневник тврди дека во петокот пред Конгресот лично Зоран Заев...