Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Category: Колумни

Всушност и немаме што да славиме

Kiril Kolemisevski   За денес не е закажана никаква прослава, а славиме 25 години...

Имаше претседателот Глигоров обичај да каже дека Македонија е како несакано дете

Имаше претседателот Глигоров обичај да каже дека Македонија е како...

Радоста на режимот

Автор: Стево Пендаровски, универзитетски професор Неочекувано, по...

Човечкиот живот не значи ништо!

Џабир Дерала, Плусинфо Како во сцени од црните утопии за апокалипсата, мртви...

Героски се потсети на пост од пред две години: Саше Политико и шефот му Грујо

Branko Geroski пред 11 минути · Ова е пост објавен точно пред две години… Да се...

Павле и Демијан: Одлична вест е ако опозицијата земе кандидати за пратеници од нас шарените, иако дос ега нема такво барање до нас

  Pavle Bogoevski Драги соборци и соборки, Не сакав да коментирам на шпекулациите...

Милковски од НСДП: Замир Мамир нашол да коментира за Тито. За жалење. Куртоните се за една употреба, тоа е

Miki Milkovski Токму сега · Гледам последниве денови се засилува пропаганда...

Нa Кaтицa Јaневa сегa и’ oстaнувa сaмo еднa мoжнoст дa гo сoчувa дигнитетoт и aвтoритетoт нa oвaa институцијa

Aleksandar Dinevski пред 2 минути СЈO се сaмoпoгребa сo стaвoт вo aферaтa “Шпиoн” пo...

Фрчкоски: Во услови на диктатура изборите не се пресудниот демократски стап, мора девмроизација

Македонија нема институции, тие се комплетно поткопани од партизираната...

Зошто Доказ Македонија? А не досегашниот Доказ мк?

Знаам што си помисливте стариов паланечки педер го лицка да личи на млада...