Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Category: Колумни

Писмо до Шарената револуција од вработен во ТЕЦ Неготино

‎Kalimero Nema Pravda‎ до: Шарена револуција пред 8 часа · Еве ги ИНЖИЊЕРЧИЊАТА на...

Мнoгу сте ми шoкирaни. Бoгaми.

Jordanka Ivanovska-Joci пред 11 минути · Пa кoa мoже Претседaтел нa Кривичен суд дa грaди нa...

Грујо и Тодороф ГЛУП И ПОГЛУП

Angelco Andonovski додаде 3 нови фотографии. пред 7 минути · Edeniot sharlatan prestana da zboruva drugiot...

СДСМ ќе се заебе јако со Лилјана ДОМ на листа и другите колабрационисти, од нас глас не добивате!

  Jordanka Ivanovska-Joci пред 1 час · Oд др.теми, oсим Диме, еве дa речеме, јa чекaм неделa дa...

Криминалци социјалци

Bи пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски објавена на СДК:...

Плоштад: Дојди Саше во Куманово не гладуј со паштета, дојди да те нарану како човек

Плоштад Редакција пред 6 часа · ОТВОРЕНО ПИСМО ДО САШЕ ИВАНОВСКИ, УРЕДНИК НА...

Политико АРАМ да ти се тие 100 евра што ти ги дал ЦИЦ за да збориш за мртвите така

Не го познавам Циц Саше, нит сум му барал некогаш нешто, и не се бранам збори...

10 прашања кои куртонката Биљана Трендафилова не му ги постави на ЕБЕШ ЛУПАШ БЕГАШ, А МОРАШЕ!

Колумни Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк Од...

Јака штикла: Фешнвикот као да е рикверц во времето

Добивам културен меил од организаторите на Фешнвикот во Скопје, па една...

Кој и зошто ве намести, Билјано Василева Трендафилова?

Бранко Героски Не е лесно да си Диме Спасов, ама денеска беше многу потешко...