Search
вторник 18 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Колумни

Храбриот Диме и бегството од „лошите“ Албанци

Ocтави Диме кола искршена и партиска колешка недовозена… и се упати во...

КОНЕЧНО СЕ ОТКРИ КАКО СЕ ПРИКРИВАЛЕ СООБРАЌАЈКИТЕ НИЗ МАКЕОДНИЈА КАДЕ НАСТРАДАА ДЕСЕТИЦИТЕ МЛАДИ ЖИВОТИ

Арогантноста на ВМРО ДПМНЕ продолжува со нов пичвајз , кој овој пат го...

Спасов и институциите треба да одговорат барем на следните 8 прашања

Гeбелс, Кемпбел и GMMB заедно не го ‘перат’ голобрадиот момчак Диме, а камо ли...

Десни играни лудории,десен блок,лев кош!

После драматичните случувања во десниот блок, како и после отворениот напад...

Ориѓански: Прашајте го Љубчо што работеше пред да стане Премиер

Origjanski Zlatko Не знам зошто, никогаш ниту еден новинар не го прашал Лупче, што...

Панчевски и Паула на шетање во Будимпешта

Go prasuvame pretsedatelot na sudot kako uspea da izbrise sudija od spisokot na seminar koj se odrzuvase vo ramada-gevgelija sto go...

Демек, Катица требало малку да се смири. Што значи тоа? Дека СЈО треба да ги замрзне истрагите до изборите за да не влијае на изборниот резултат?

Додека Америка уште спиеше, а Јапонија се спремаше да си легне, јас се...

Кумановски портал јавно контра ЦИЦ, не го ставајте на листа контрапродуктивен е?!

Плоштад Редакција пред 3 часа · РАКИТИЌ ЦИЦ ПРЕД ТРАНСФЕР ВО СКОПЈЕ??? Се...

Еве како реагирал еден од обожавателите на Чавков на паркингот пред службениот стан во Скопје

Bobi Ilievski пред 2 минути · Откако вчера беа скршени стаклата на мерцедесот на...

Лесно било да добиваш избори со крадење печати, закани, уцени, подмитувања, силување на изборното право

Katerina Canevska пред 24 минути · Skopje, Čair Municipality · Лесно било да добиваш избори со...