Search
понеделник 17 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Колумни

Порака за господинот австриски министер Кур-ц

Branko Trickovski 1 час · Порака за господинот австриски министер Е, па, убаво,...

ГРУЈО БЕЗ ОГЛЕД НА СЕ ТИ ВЕЌЕ ПРЕМИЕР НЕ БИДУВАШ ЏАБЕ ВЕЗЕШ….

СО СЛОГАНОТ ГЛАВАТА ГОРЕ ЉУБЧО ЗАГУБИ 2002 РА, ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА!...

ВМРО-ДПМНЕ од Курц добила поддршка на настан кој сè уште не се случил

Oва е школски пример за нарачан текст и објавен во медиум со цел промоција на...

Актерите од МНТ носат списоци со „гарантирани“ 20 гласачи, се чека во ред пред директорската канцеларија

Македонија Актерот Петар Арсовски на свјот Фејсбук профил обелодени БОМБА...

АКО…

АКО… … реагиравме навреме немаше да умрат 90 бебиња. За да можам да ви ја...

За будалава Заев и Чифлиганец се исти.

Branko Geroski пред 2 часа · За будалава Заев и Чифлиганец се исти. Бидејќи го...

Администрацијата присилена да оди на митинзи на владеачка партија!

  Sanja Lukarevska пред 6 минути · Администрацијата присилена да оди на митинзи на...

Богоевски: Георгиевски и Груевски први заговараа федерализација

Ексразузнавачот Слободан Богоески, кој е носител на кандидатската листа од...

НА Tdm Skopje НАМЕСТО “ЧЕСТИТКА“ :) :) :)

По повод денот кога Бетка го прати Бато со задача да се уништи во моментот...

НЕ ЛУФТИРАЈ Судот не ја знае адресата. Реално, не ја знае.

Има ли логика, по 25 години независност и 15 години откако имавме меѓуетничка...