Search
петок 22 март 2019
  • :
  • :
loading...

Category: Колумни

Андоновски: Грујо цел исипан, готов си готов

Angelco Andonovski пред 7 минути · Vecerva imase potpisuvanje na kodeks za fer izbori! GRUJO dojde vidno ispnicen i so mnogu...

Ни треба нов систем на образование, затоа што стариот е колабиран!

Петар Атанасов (Обраќање на Проф. д-р Петар Атанасов, претседател на...

Чифлиганец vs. Шекеринска

Милош Стаменковиќ Во едно писмо на Густав Флобер стои: „Бидејќи боговите...

Кога прв пат ја слушнав Лична Карта

Jordanka Ivanovska-Joci пред 29 минути · Нoвиве генерaции слушaaт “Личнa кaртa” нa Ацa...

Писмо од Судија до Панчевски: Ти си дете на удбаш, а портпаролката ти е блиска знаеш ти на што мислам!

Krvichnata prijava shto ja podnese sudijata ivan dzolev sto si pismena naredba kako da odlucuva sudijata, nagovestuvame deka isto takvo...

Да го поздравиме Тодорофф со една кратка дешавка од вчера вечерта!

  Angelco Andonovski пред 44 минути · Да го поздравиме Тодорофф со една кратка дешавка...

Зошто СДСМ ја скандинавизира Македонија!?

Јавноста не може да го свари фактот дека на избори ќе оди и злосторничкото...

Да не ви снема нешто ќебапчиња ?! М ??

Каде бевте кога во 2006 вмро дпмне и никола груевски во договор со дуи ги укина...

ГОЛ ГАЗ

Сакам да ги прашам Гордана Јанкуловска и Миле Јанакиески, за кого ќе гласаат...

Во официјален документ на германската влада се вели ДЕКА ВЛАДЕЈАЧКАТА ВМРО ДПМНЕ СТОИ ЗАД ПРИСЛУШКУВАЊАТА И СЕГА ЗА ДА СЕ СПАСИ МУ СТАВА СОПКИ НА СЈО!!!

Македонија Новинарката и уредничка на Дојче Веле на македонски јазик,...