Search
понеделник 22 јули 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

НОВО АУДИО ОБЈАВИ ЛИДЕР ЗА КУРТО КАКО ТЕПАЛ И СЕ ИЗЖИВУВАЛ АУДИОТО Е 18 МИНУТИ

TEKSTOT E PREZEMEN OD PORTALOT LIDER Откако утринава градоначалникот на Шуто Оризари од...

(Фото)Почина еден од повредените полицајци, завчера добил решение за автопатска полиција

Сефет Бајрами, еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај...

АУДИО БОМБА: Градоначалникoт од Шутка тепа и измачува киднапиран човек! Тврди Лидер

ФОТОГРАФИЈАТА Е МОНТАЖА НА РЕДАКЦИЈАТА НА „ЛИДЕР“ Во Европската Унија ќе...

ДОЈДЕ ВРЕМЕ ЌОРЌЕ – Финаниска полиција со кривични за 51 лице и 28 фирми: Штета од над 150 милиони евра!

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми, денеска на...

Не се исплашил од полицаецот кој го стопира, го удрил со возило и избегал

Удрил во полицаецот наместо уредно да се паркира крај патот кога овој му дал...

MBP : Обвинение против HEMA??? A OJO?

VO VCERASNA AKCIJA VO SKOPJE POTOCNO VO NASELBATA SINGELIC ALFITE IMALE APSENJE NA LICETO A.N. KOE DALO OTPOR PRI TOA POVREDILO DVAJCA ALFI...

ДО КАДЕ Е СЛУЧАЈОТ СО ИЦЕ КОЈ И ДЕН ДЕНЕС ЛЕЖИ НА КАРИЛ ВО КОМА, А ТЕПАЧИТЕ СЕ ВО БЕГСТВО?

На 07.06.2019 година во 01.05 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било...

Близу 400 казни изречени вчера и рано утрово за сообраќајни прекршоци на територијата на Скопје

Министерство за внатрешни работи 1 час ·  Близу 400 казни изречени вчера и...

Скопјанка убиена вечерва во Шутка, настрадала во кавга на скарани братучеди

Cкопјанка била убиена вечерва во скопската населба Шуто Оризари, дознава 24...

Жена се заканувала со бомба на директорот Рахиќ пред затворот Шутка

жена му се заканувала со бомба на новиот директор Есад Рахиќ пред затворот...