Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Татко и син-ученик натепале директор на гимназија, со пукнат нос завршил на болница

Вчера во 13.50 часот во ПО Галате, Б.Р. (45) од с.Неготино пријавил дека во...

Дрвокрадци го изеле калајот, двајца ранети?

Пак проблеми во реонот Танушевци и околината утрово, дознаваме од жител на...

Македонија пред предизвик! Дали Танушевци е Македонија, дали Шара е полна со црнокошуљаши?

За безбедноста на оваа наша Македонија, вечерашниов инцидент за кој пред...

Дали ДУИ и ДПМНЕ се во нова игра наречена ВОЈНА да нема избори? Инцидент на Кодрафура?

Дознаваме дека повторно има игри на границите еве што добивме како инфо, се...

Тројца „Алфи“ завршија по Ургентен – осуден на затворска казна удрил во нивното возило додека го бркале

Trојца припадници на единицата „Алфа“ попладнево се повредени во...

Дали преку порталот Мактел на име наводни реклами се ПЕРАТ пари и не се плаќа ДДВ?

Интересна појава на фб многу македонски фирми како банери рекламни стојат...

БРУТАЛНО НАПАДНАТИ ЕКИПИТE НА ТВ21 И А1ОН НА ОБЈЕКТОТ СПРОТИ МНР

Турканици, навреди и закани беа упатени кон екипите на А1он и ТВ 21 откако се...

Се појавија нов тип на измамници во Скопје, ви продаваат непостоечки дрва

Во Скопје е забележана нова измамничка група, еве што ни пишува наш редовен...

Маж и жена се обиделе да киднапираат 7-годишно девојче во Кисела вода

Три години постарата сестра ја спасила помалата во моментот кога...

Братот на бизнисменот од Косово за влакно се спасил од трагедијата кај Велес

Сите загинати ќе бидат погребани во Италија, а едниот патник со двојно...