Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Сопственик на фирма од Скопје лажел дека не бил во странство и заразил повеќе лица со коронавирусот

Сопственик на фирма од Скопје заразил повеќе лица со коронавирус, лажел...

Уште две лица починаа од корона вирус, едниот пациент на 31 година

Два нови смртни случаи од корона вирусот во Македонија, информираше...

Приведена агресивна скопјанка која не го почитувала полицискиот час се враќала од кај швалерот

На 28 март 2020 во 16.30 часот на крстосницата на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ со...

Татко и син од Струмичко убиени во Швајцарија

– Наум Колев (47) и неговиот син Доне (23) од струмичкото село Мокриево се...

ВО ШТИП САМОУБИСТВО, СОГРАЃАНИТЕ ЗАЧУДЕНИ НЕ ПОКАЖУВАЛ ТАКВИ СКЛОНОСТИ ДАЛИ СИТУАЦИЈАВА МУ ПРЕСУДИ?

Tv Star – Televizija Star пред 47 мин. ·  Самоубиство во штипската населба „8-ми...

Скандал. Дебелото полицајче не е суспендирано оти е син на началникот на потраги во СВР УШКО. Чулев не се прави улав…

За да ме разберете оти на Чулев му е јасно, дебелиот полицаец од оние...

ТРЕТ НАПАД ВРЗ СОПСТВЕНИК НА МЕНУВАЧНИЦА ВО КИСЕЛА ВОДА

Во полицијата вчера во 18.26 часот било пријавено дека на улицата „Жил Верн“...

ЛЕКАР ОД КАВАДАРЕЧКАТА ОПШТА БОЛНИЦА ЈА НАПУШТИЛ ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА КОРОНАВИРУС И СИ ОДЕЛ НА РАБОТА, ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ 4.500 ЕВРА

Јавното обвинителство Кавадарци побара на лекар од Општата болница во...

МВР поднесе кривична пријава против екс директорката на Кожната клиника

Екс директорката на скопската Клиника за кожни болести, Нина...

ДРАКОНСКИ: Емил Јакимовски осуден на една година и осум месеци затвор, но прво ќе оди во Бардовци

Поранешниот вработен во Централниот регистер обвинет за закани кон...