Search
среда 13 ноември 2019
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Најубавиот Арап на светот земал мажествена жена: Обожавателките се бесни (ФОТО)

Омар Боркан Ал Гала е фотограф, модел и поет и е познат ширум светот. Милиони...

Полицајци физички нападнати од повеќе лица во Гошинце

Полициски службеници додека преземале службени дејства против дрвокрадци...

БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД МИЈАЛКОВ, ШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ ЈАКИМОВСКИ 172 ПАТИ СИ ПОДИГАЛ ПАРИ ОД УБК, ПОТРОШИЛ 820 ИЛЈАДИ ЕВРА

Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо...

ВО МОБИЛНИОТ НА БОКИ 13 ФАТЕНА ВИБЕР ПОРАКА ОД ОСОМНИЧЕНАТА ФРИКИ КОЈА НАПИШАЛА 3.000, 5.000, 10.000

Обвинителството за организиран криминал и корупција за истрагата „Рекет“...

Пет лица повредени откако камион се заби во двокатен автобус

Фото: МКД.мк Пет лица биле повредени во сообраќајна несреќа вчера на...

ОВА Е ЛЕГЕНДАРНИОТ ЗАТВОРЕНИК ШТО ГИ ПРАТИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА МУ КУПАТ СЕНДВИЧ ПА ИМ ИЗБЕГА…

Фидан Исеини Бреза е затвореникот кој  вчера попладнето избега од...

Филип Секуловски Кобра, осомничен за убиството за Мартин Јанушев ќе биде спроведен во Шутка

Филип Секуловски Корба, кој беше во бегство речиси две години, осомничен за...

ОБВИНИТЕЛЕН АКТ ЗА ТРИ ЛИЦА ВО ПРЕДМЕТОТ „РЕКЕТ“

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното...

Се расчистува случајот со пукањето, возилото пронајдено по брзата реакција од СВР Скопје

Вооружена престрелка попладнево на улицата Ордан Чопела, кога според...

Се урна тераса во Скопје – повредени татко и неговите три малолетни деца

Скопјанец на возраст од 23 години и неговите три деца од шест, три и две...