Search
петок 20 септември 2019
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Тројца „Алфи“ завршија по Ургентен – осуден на затворска казна удрил во нивното возило додека го бркале

Trојца припадници на единицата „Алфа“ попладнево се повредени во...

Дали преку порталот Мактел на име наводни реклами се ПЕРАТ пари и не се плаќа ДДВ?

Интересна појава на фб многу македонски фирми како банери рекламни стојат...

БРУТАЛНО НАПАДНАТИ ЕКИПИТE НА ТВ21 И А1ОН НА ОБЈЕКТОТ СПРОТИ МНР

Турканици, навреди и закани беа упатени кон екипите на А1он и ТВ 21 откако се...

Се појавија нов тип на измамници во Скопје, ви продаваат непостоечки дрва

Во Скопје е забележана нова измамничка група, еве што ни пишува наш редовен...

Маж и жена се обиделе да киднапираат 7-годишно девојче во Кисела вода

Три години постарата сестра ја спасила помалата во моментот кога...

Братот на бизнисменот од Косово за влакно се спасил од трагедијата кај Велес

Сите загинати ќе бидат погребани во Италија, а едниот патник со двојно...

Обвинителството побара притвор за сопственичката на „Стoриа травел“ за измама

PRAVDATA KE IZLEZI NA VIDELINA NO ZALOSNO STO GO IAKORISTI MOETO IME ILICHNOST ZA DA DOJDE DO NEJZINITE CELI 🙁 Елена...

Дали пилотот пријавил некакви проблеми, технички, временски, внатрешни, што годе до контролата на “Александар Велики”

Branko Trickovski Што е ова, бе, ново продолжение на некое криминално романче или...

(ФОТО) Тешко пристапен теренот до местото на авионската несреќа

Откако утрово полицијата го блокираше патот до местото каде вчера се урна...

Во авионската несреќа близу Велес загинале двајца браќа од Косово

Во несреќата настрадале и пилотот Франческо Монтагниери, потоа Дарио...