Search
петок 13 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

МАЏИРОВ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ВО СКОПЈЕ – ПОЖАРНИКАРИТЕ МОРАЛЕ ДА ГО СЕЧАТ ВОЗИЛОТО ЗА ДА ГО ИЗВАДАТ

Светски познатиот музичар Зоран Маџиров доживеа тешка сообраќајна незгода....

Музичарот Зоран Маџиров тешко повреден во сообраќајка на патот Струмица – Радовиш

Светски познатиот музичар Зоран Маџиров, кој по потекло е од Струмица,...

Началничка тепачка во оделот за насилен криминал во МВР. Се тепале началникот и заменикот

Се степале вмро-дуи кадри во МВР. Кој кого кодошел кај министерот?...

Надзорник во „Идризово“ фатен со хероин

Xeроинот спакуван во најлонско пакетче надзорникот се обидел да го внесе во...

Обвинение против шест лица од случајот „Еразмус”, сопрена истрагата за Таки Фити

Основното јавно обвинителство покрена обвиненија против шест лица...

ОТКРИЕН СТОРИТЕЛОТ КОЈ ГО ОЛЕСНИЛ БИЗНИСМЕНОТ ОД РЕСЕН СО 130.000 ШВАЈЦАРСКИ ФРАНЦИ

СВР Битола го открил сторителот ,кој го испразнил сефот на ресенскиот...

РЕК Битола потврди дека од СЈО влегле во комбинатот и чешлаат документација за тендери

Претставници од СЈО вчера влегле во РЕК и извршиле увид врз дел од...

ПОТРЕСНА СЦЕНА КАЈ РЕСЕН: Загина малолетник, пожарникари го ваделе телото (ФОТО)

Несреќата се случила вчера кај селото Крушје, а момчето починало на самото...

ПОЧИНА МОМЧЕТО ПРЕГАЗЕНО КАЈ ПЕТРОВЕЦ

Деветнаесет годишниот Х.К. од населбата Гоце Делчев на 1-ви месецов им...

Ограбена водителката на Канал 5…Сега ќе гледаме голи слики од Спенџарска, додуша даска е нема што да се види

Водителката Јелена Спенџарска преку својот Фејсбук им соопшти на своите...