Search
понеделник 17 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Надзорник во „Идризово“ фатен со хероин

Xeроинот спакуван во најлонско пакетче надзорникот се обидел да го внесе во...

Обвинение против шест лица од случајот „Еразмус”, сопрена истрагата за Таки Фити

Основното јавно обвинителство покрена обвиненија против шест лица...

ОТКРИЕН СТОРИТЕЛОТ КОЈ ГО ОЛЕСНИЛ БИЗНИСМЕНОТ ОД РЕСЕН СО 130.000 ШВАЈЦАРСКИ ФРАНЦИ

СВР Битола го открил сторителот ,кој го испразнил сефот на ресенскиот...

РЕК Битола потврди дека од СЈО влегле во комбинатот и чешлаат документација за тендери

Претставници од СЈО вчера влегле во РЕК и извршиле увид врз дел од...

ПОТРЕСНА СЦЕНА КАЈ РЕСЕН: Загина малолетник, пожарникари го ваделе телото (ФОТО)

Несреќата се случила вчера кај селото Крушје, а момчето починало на самото...

ПОЧИНА МОМЧЕТО ПРЕГАЗЕНО КАЈ ПЕТРОВЕЦ

Деветнаесет годишниот Х.К. од населбата Гоце Делчев на 1-ви месецов им...

Ограбена водителката на Канал 5…Сега ќе гледаме голи слики од Спенџарска, додуша даска е нема што да се види

Водителката Јелена Спенџарска преку својот Фејсбук им соопшти на своите...

Полиција по наредба на ОЈО упадна во МИТ Универзитет, од каде отказ доби заменикот министер Андонов

Полицијата, по наредба на јавното обвинителство, упаднала во МИТ...

Кобен ајварот за тројца мажи во Кавадарци

Тројца мажи останале без прсти додека мелеле пиперки за ајвар со помош на...

ИНЦИДЕНТ ВО КАФУЛЕТО ЛАЈКА ВО СКОПЈЕ: Режимското куртонче Бетмен Велит фатил да го брани Грујо и ВМРО ДПМНЕ на маса со пријатели на Трендо, Логин Кочишки го измлатил како магаре

ИНЦИДЕНТ ВО КАФУЛЕТО ЛАЈКА ВО СКОПЈЕ: Режимското куртонче Бетмен Велит...