Search
петок 22 март 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Поранешен партнер на Циц во Куманово си пресуди пред неговиот влез, САМОУБИСТВО

Сабајлево во раните утрински часови во зградата каде што живее...

Баба фатена како краде во маркет во Бутел, внукот се заканувал и дивеел за да ја спаси

Вистинска драма се случувала вчера попладне во маркет на „Жито“ лоциран во...

Опасен разбојник шета низ улиците – Украден пиштол од стан во Скопје

Синоќа околу 21,30 часот во Скопје во стан на ул.„Мице Козаров“ во кој живее...

ТАТКО И МАЌЕА ОД СКОПЈЕ СИ ГО МАЛТРЕТИРАЛЕ ДЕТЕТО – ПРЕТЕПАНО СПИЕЛО НА КЛУПА

Татко и маќеа од Скопје заработија условна казна бидејќи го малтретирале...

ХАОС ВО ПОЗНАТА СКОПСКА КАФЕАНА: МУ КРШЕЛЕ ШИШИЊА ОД ГЛАВА И ГО ПРЕТЕПАЛЕ

Во 01 часот и 30 минути по полноќ, 21-годишниот Ф.Г. од Скопје се јавил во...

ФИЛМСКО АПСЕЊЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: МУ СТАВИЈА ЛИСИЦИ ПРЕД ПОЛНА АВТОБУСКА СТАНИЦА!

Човек беше уапсен на една од најпрометните автобуски станици во Скопје. foto...

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: ГИ ИСПРСКАЛ СО БЕНЗИН И ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗАПАЛИ

Ш.М. и А.Н. вчера попладнето пријавиле дека додека извршувале градежни...

СТАНАРИТЕ ИЗБЕГАЛЕ НАВРЕМЕ: Гореше стан во скопски Капиштец (ФОТО)

Станарите од зградата, испаничени, веднаш истрчале надвор кога...

Божиновски во затворот штрајкува со глад

Притворениот новинар Зоран Божиновски на 14 септември почнал штрајк со глад...

Лежеле притвор во 2012 та и денес пак си тераат криминален бизнис, абе Македонија е рај за глупаци

Димче Тодоровски и Даниела Пиперкова се стари интимни другари, во 2012 година...