Search
недела 26 јануари 2020
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Сопругот на Марија дури по три дена пријавил дека ја нема! По се изгледа он ја стругнал…

Веќе шест дена се трага по младата мајка Марија Брзакова од село Босилово,...

Кочанец се полеал со бензин и се запалил во Трговскиот центар

Во Трговскиот центар во Кочани денеска околу пладне се самозапали маж на...

Полицискиот командир кој сексуално закачаше колешки ќе добие отказ

Ina Mnogufina пред 11 мин. ·  Почнаа жртви да пријавуваат сексуално вознемирување...

ОСУМДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА ЕМИЛ ЈАКИМОВСКИ

Одреден осумдневен притвор за Емил Јакомиовси којшто се закануваше на...

Тигрите го уапсија “Пинк пантер“ во Тетово, човекот кој ГО ИЗВРШИЛ ГОЛЕМИОТ ГРАБЕЖ ВО ПРО-КРЕДИТ БАНКА ПРЕД 10 ГОДИНИ

Лицето Р.И. (34) едно од осомничените за грабежот на Прокредит банка по кого...

Опожарени возилата на Сузана Турунџиева и на Ребека

Автомобилот „Мини купер“ на пејачката и водителка Сузана Турунџиева било...

ПРЕЌУТЕНОТО УБИСТВО НА БЕЗДОМНИКОТ СЕВЕРЏАН

ПРЕЌУТЕНОТО УБИСТВО НА БЕЗДОМНИКОТ СЕВЕРЏАН Случајот „Убиство на...

13-годишна малолетничка избегала од дома со 55-годишен маж

На 10.01.2020 во 18,00 часот во СВР Куманово, 47-годишен маж од кумановско пријавил...

Утрово пукање во Прилеп – пронајдени две мртви тела, едно лице се бори за живот

Утрово пукање во Прилеп, пренесува „Скопје1.мк“ Во семејна куќа пронајдени...

СОПРУГАТА СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО УБИЕ ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКАТА ТВ ЕРА

Екс-директорот на локалната скопска телевизја ЕРА, Абдула Мематај на 3...