Search
вторник 26 март 2019
  • :
  • :
loading...

Category: Балкан

Шешељ: Планот е убиство на претседателот Вучиќ

Претседателот на српската радикална партија Воислав Шешељ смета дека...

ГРЧКИ РЕЦЕПТ ЗА ВТЕРУВАЊЕ ОДГОВОРНОСТ КАЈ ОПШТИНАРИ

Седница на локални власти одговорни за училиштата во една од населбите во...

Вучиќ: Советникот на Заев крадеше гаќи во Америка сега заедно крадат ли? Гаќи де

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера обвини дека Зоран Башановиќ,...

Милијана 21 и Милојко 74 закажаа свадба – вистинска бура предизвика оваа врска

Милијана Богдановиќ од Пожега има 21 година, а Милојко може да и биде дедо,...

ЛИДЕРОТ НА ДВЕРИ Кој е Бошко Обрадовиќ, најпроблематичниот лидер на српската опозиција?

Гневната толпа вчера во Белград упадна во просториите на државната...

(Видео) Вучиќ обвини дека Заев бил голем пријател на Ѓилас и Јеремиќ, и се фалел како го осудил Чавков

обраќајќи се до јавноста српскиот претседателот Александар Вучиќ го...

ИДЕНТИЧНИ ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИИ: Пред четири години демонстрантите во Скопје бараа слобода пред МРТ, а вчера во Белград пред РТС

Тоа што синоќа се случи во Белград, каде демонстрантите упаднаа во...

За време на протестот пред РТС било запалено светло во 77 амбасади

Божидар Спасиќ, поранешен агент на Државната безбедност во Србија открива...

„ШАБАН СЕ ПОВАМПИРИ“: СОСЕДИТЕ ВО ШОК, ПЕЈАЧОТ СО ДЕНОВИ СЕ ШЕТА НИЗ КУЌАТА, ПАЛИ И ГАСИ СВЕТЛА

порталот Вечер. Фолк ѕвездата Шабан Шаулиќ загина на 17 февруари во...

Брнабиќ по упадот во РТС: Во иднина нема да толерирам вакво насилство!

Српската премиерка, Ана Брнабиќ најостро го осуди упадот на демонстрантите...