Search
среда 8 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

Грчки полицајци завршија во карантин откако маж заразен со коронавирус ги плукал

Четиринаесет полицајци завршија во карантин по инцидент во близина на...

Дали е ова следна мерка и кај нас: Србија воведува полициски час од 13 часот

Српските власти размислува за радикализација на мерките за корона вирусот....

Од утре наутро целосна забрана на движењето во Грција

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис попладнево соопшти целосна забрана на...

Хаос во Загреб: Детето сепак живо, пациентите на улица, граѓаните мора да држат растојание поради короната

Петнаесетгодишното дете за кое претходно хрватските медиуми пренесоа дека...

ФИЛИПЧЕ ОВА СЕ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ТВОИТЕ ШТО ГИ СПОДЕЛУВААТ, А ТОА ТИ ШТО КРАДЕШ НЕ Е ЛАЖНА ВЕСТ

Сликата со стотици ковчези од Бергамо во Италија, заедно со снимката кои го...

ПУЛМОЛОГ ОБЈАВИ ВАЖНА ПОРАКА ЗА КОРОНАВИРУС: КОГА ЌЕ ДОБИЕТЕ ТЕМПЕРАТУРА, НЕ ГО ПРАВЕТЕ ОВА

110 години на патиштата! Од Тексас низ цела Америка, Холандија, Обединетото...

Црна Гора ги затвори границите

Со цел да се заштити од коронавирус, Црна Гора воведе нови привремени мерки,...

СРБИЈА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СИТУАЦИЈА, А ВИЕ ДРЕМЕТЕ

(UŽIVO) PREDSEDNIK VUČIĆ: Proglašava se VANREDNO STANJE na teritoriji CELE REPUBLIKE SRBIJE! U Palati Srbija završen je sastanak...

Дваесет и четиричасовниот режим на самоизолација тешко им паѓа на нашинците во Италија

Македонските државјани во Италија се соочуваат со најтешките моменти од...

Српски доктор: Многу луѓе не знаат дека имаат коронавирус, само го пренесуваат

Многу луѓе не знаат дека имаат коронавирус, само го пренесуваат. Тоа е...