Search
сабота 20 април 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

Црногорската опозиција со етничките малцинства ќе се обиде да го собори Мило Ѓукановиќ

Демократскиот фронт-најголемата опозициска партија во Црна Гора денеска на...

СРПСКАТА ПЕЈАЧКА ШОКИРАШЕ: ПРЕД СЕКОЈ НАСТАП ИМАМ ПРОЛИВ

Марија Шерифовиќ, српската пејачка која се наоѓа во судиското столче на...

Полицијата упаднала во станот на Станија

Српската старлета Стнија Добривоевиќ, денес имала посета од полицаец во...

ЗНАЕЛ ДЕКА МУ СПРЕМААТ ЛИКВИДАЦИЈА: САЛЕ МУТАВИ НОСЕЛ ПАНЦИР, НО ИЗРЕШЕТЕН Е ВО ГЛАВА

Убијците на водачот на навивачите на Партизан се доближиле до него на само...

КРИЛО НА МАЛ АВИОН УДРИ ПЕШАК ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО СЛОВЕНИЈА

69-годишниот пилот изгубил контрола врз авионот и излетал од пистата. (Фото:...

Некогаш ја посетувале светски службеници, а денес кучиња скитници: Вака денес изгледа вилата на Тито

Наместо туристички атракции кои би привлекувале туристи, имотите на Јосип...

Поповиќ го изгубил богатството, живел како потстанар во 17 квадрати! Еве која фолк ѕвезда го спасила од беда

Директорот на „Гранд продукција“ дефинитивно е запознаен со клетвата – Да...

ГРОЗОМОРНИ ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО НА САЛЕ МУТАВИ: ГЛАВАТА МУ БИЛА РЕЧИСИ ОТКИНАТА ОД 60 КУРШУМИ

Двајцата атентатори кои го ликвидирале водачот на т.н. „Гробари“,...

СКАНДАЛ СО РАЖНАТОВИЌ: ЦЕЦА ФАТЕНА КАКО КРАДЕ ОБЛЕКА!

Ќерката на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, открива дека...

За 12 саати Грција е згазена од земјотреси, а ние кукавме од мали афтершокови