Search
понеделник 24 јуни 2019
  • :
  • :

Category: Балкан

НЕПРИЗНАВАЊЕТО НА ДИПЛОМИТЕ Е ДОГОВОРЕНО СО ТУРЦИЈА, ВЕЛИ МНР, А МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ЗНАЕ

Министерот за надворешни работи Никола Попоски на 24 август потврди дека...

Ердоган се одмаздува: во Турција веќе не важат македонските дипломи

Откако Владата на Македонија не ги спроведе бараните мерки од Турција за...

Дачиќ: Ако ви е навредливо БЈРМ, зошто седите во ОН, ЕУ, ОБСЕ и во Советот на Европа?

За Србија е навредливо користењето на називот „Република Косово“, изјави...

Српските пејачи редовни во Македонија

Популарниот српски фолк пејач Мирослав Илиќ (66) ќе ја започне својата...

ВО СРБИЈА И НА ЦЕЛИОТ БАЛКАН Нашата пропаст: слика на понорот на културата и општеството во 3 минути

Погледнете го краткиот филм направен по песната на Владислав Петковиќ Дис...

(ВИДЕО) 13 ГОДИНИ И БЕШЕ ВЕРЕН – Еве како Аркан поради Цеца ја остави Наталија

Наталија Мартиновиќ, сопруга на Жељко Ражнатовиќ Аркан, го напуштила по...

ИМАШЕ СЕ ВО ЖИВОТОТ, НО ЖАЛИ ЗА ЕДНО НЕШТО- ИСПОВЕД НА БОРА ЧОРБА

Музичарот Бора Ѓорѓевиќ минатата година се заколна на вечна љубов на...

ФОТО: Девојката на Саша Ковачевиќ со секси поздрав директно од бањата

Прекрасната девојка на популарниот пеач, Саша Ковачевиќ, Јована Јоциќ,...

Сви oдртaвени…Сaмo пуцвaл глумицa пoдмлaџенa…Живи Бoљи живoт…

Сви oдртaвени…Сaмo пуцвaл глумицa пoдмлaџенa…Живи Бoљи живoт…

ПРИСТИГНА ОД БЕЛГИЈА: ОВА Е СОФИЈА, ЌЕРКАТА НА АРКАН КОЈА ЈА НЕМАТЕ ВИДЕНО! (ФОТО + ВИДЕО)

Во Белград на Новите гробишта денеска се одржа помен на Жељко Ражнатовиќ...