Search
недела 20 октомври 2019
  • :
  • :

Јасна Мандиќ со полициска придружба донесена во Кривичниот суд

Потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ вечерва со полициска придружба беше донесена во Кривичниот суд.

Таа е донесена на распит кај судија на претходна постапка како осомничена во новата истрага за „Рекет“ која беше отворена денеска. По распитот, ќе се знае дали ќе се прифати барањето на Обвинителството за одредување мерка притвор.

Неколку минути претходно во Судот пристигна и обвинителката Вилма Русковска.

loading...