Search
вторник 12 ноември 2019
  • :
  • :

И Ахмети на гости кај Заев: Остани, не давај оставка што ќе правам со Мицковски на власт вака убаво си крадам

Премиерот Зоран Заев цел ден се консултира со своите најблиски пријатели дали да си замине од владата по неуспехот во Брисел да добиеме старт на преговорите за членство во Европската унија.

Во кабинетот на „Илинденска“, се менуваат соработниците на Заев, а меѓу последните пристигнал и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој, наводно, му дал поддршка да остане на челното место во владата.

loading...