Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

Хаос во Загреб: Детето сепак живо, пациентите на улица, граѓаните мора да држат растојание поради короната

Македонија

Заболени
663
Мртви
30
Излечени
37
Активни
596
Last updated: 10/04/2020 - 06:49 (+02:00)

Петнаесетгодишното дете за кое претходно хрватските медиуми пренесоа дека починало сепак е живо и лекарите се борат за неговиот живот, пренесува 24 сата.хр.

Во земјотресот во Загреб срушени се покриви, оштетени се многу згради, но погодени се и болниците, каде пациентите морале да бидат евакуирани надвор, пренесува 24 сата.хр.

40 people are talking about this

Граѓаните се на улица во паника, добија препораки од министерството за внатрешни работи да држат растојание поради коронавирусот.

Два силни потреси, првиот со јачина од 5,3, а вториот 5 степени, го погодија денеска рано наутро Загреб и предизвикаа штети на некои згради. ХРТ јавува дека има и повредени. Имало и трет удар со јачина од 3,7 степени во 7:41 часот.

 

loading...