Search
недела 16 јуни 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Gulf се горди на успесите на своите партнери

Gulf се горди на успесите на своите партнери.

Ова е нешто што го споделуваме со нашите глобални партнери Манчестер Јунајтед. Тие создадоа неповторлив успех во 1999 година и станаа првиот англиски фудбалски клуб кој што ја освоил тројната титула во сите најзначајни натпреварувања во таа година.

20 години подоцна “Црвените Ѓаволи” го одбележуваат ова врвно достигнување со реплика на дресовите за новата 2019/20 сезона.

Фотографија на Supertrade.

loading...