Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Ги врзал сопругата и ќерката па ги однел во психијатриската болница во Демир Хисар

DEMIR-HISAR-STRAJK

На 06.06.2019 година во 21.15 часот во СВР Битола било пријавено дека во крушевско село, во куќата сопственост на 65-годишен маж, тој ги врзал неговата ќерка (27) и неговата сопруга (52), по што насилно ги внел во неговиот автомобил и ги однел во Психијатриска болница во Демир Хисар.

Мажот бил приведен во Полициската станица Демир Хисар и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

loading...