Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

ФОТО: Пожар над Дебар, градот во кој беше прогласена кризна состојба поради коронавирусот

Македонија

Заболени
663
Мртви
30
Излечени
37
Активни
596
Last updated: 10/04/2020 - 07:39 (+02:00)

Вечерва над Дебар избувна пожар, може да се види од фотографиите кои ги доби Либертас. Очекуваме повеќе информации за пожарот.

Претходно денеска Владата на седница утврди дека ќе се воведе кризна состојба во дел од територијата на Република Северна Македонија токму во општините Дебар и Центар Жупа, откако кај дополнителни четири лица од овие општини е потврден коронавирус.

Со овие четири случаи вкупниот број заболени во државава изнесува 13.

loading...