Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

(ФОТО) Антониа Гиговска е во врска со овој познат српски пејач!

antonia-gigovska

Македонската пејачка Антониа Гиговска оваа година повторно имаме прилика да ја гледаме во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде што постојано добива само овации и пофалби. Но, она што е актуелн оденовиве во јавноста е дека нашата позната и мега талентирана Антоиа е лудо вљубена. Имено медиумите пишуваат дека Гиговска е во врска со Иван Joванов, вокалот од Либеро бенд.

ivan - Copy 2

Парот се заедно повеќе од месец, а Иван на своите блиски пријатели се доверел дека е многу заљубен и се чувствувал како да ја познава Антониа цел живот.

Пред да биде со Антониа, Иван беше во повеќегодишна врска со водителката Јана Сарафимова.

За потсетување, Антониа моментално се наоѓа во Тел Авив каде што ќе биде придружен вокал на Тамара Тодевска на Евровизија.

loading...