Search
петок 22 март 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Експлозија на експрес лонец предизвика голем пожар во Бразил

loading...

Според локалните власти, при пожарот се повредени најмалку 17 лица, но засега нема информации за загинати.

Од таму велат дека пожарот најверојатно бил предизвикан од експлозија на експрес лонец, а на пожарникарите им биле потребни неколку часа за да го изгаснат.

Според локалната служба за цивилна заштита, ова претставува најголем пожар во историјата на градот Манаус.

loading...