Search
сабота 19 октомври 2019
  • :
  • :

ЕДЕН ЗАГИНАТ во сообраќајката на патот Куманово-Крива Паланка, петмина повредени

сообраќајка

Сообраќајот на овој патен правец и понатаму е во прекин.

Едно лице загинало, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Куманово-Крива Паланка, во близина на селото Облавце.

Сообраќајот на овој патен правец и понатаму е во прекин.

Повредените не се во животна опасност, а се згрижуваат во кумановската болница, каде се задржани за понатамошни лекарски прегледи.

loading...