Search
понеделник 26 август 2019
  • :
  • :

ДРАМА ВО КОЗЛЕ: Холивудски крабеж со оружје во маркет, крадците внатре, полицијата надвор пред маркетот, се преговара да се предадат?

Вечерва се случил грабеж во познат маркет во скопската населба Козле кој се наоѓа во близина на бензинската пумпа, дознава „Република“.

Кражба во Козле: Крадците внатре, полицијата надвор пред маркетот!

Според очевидци, во моментов крадците се во маркетот, а полицијата е надвор и се уште не влегува во маркетот.

 

loading...