Search
недела 20 октомври 2019
  • :
  • :

Дијамантот Елмас и донесе победа на Македонија против Словенија!

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ја совлада фаворизираната Словенија во Скопје. Крајниот резултат беше 2-1.

Фотографија на Meri Dedeic.

Двата гола за Македонија ги постигна младиот Елиф Елмас во второто полувреме. Словенија постигна гол во последната минута од пенал.

Фотографија на Sabrija Aliloski.

loading...