Македонија

Џафери до Зекири: „Не реагирајте тука, ако сакате да кажете пишете нешто на Фејсбук“ (ВИДЕО)

Македонија

Заболени
11,202
+74
Мртви
505
+5
Излечени
7,108
Активни
3,589
Last updated: 05/08/2020 - 02:56 (+02:00)

Во Собранието почна седницата за Законот за Јавно обвинителство. Во миговите кога Талат Џафери објаснуваше за тоа како ќе се одвива седницата, му дофрлаше Мухамед Зекири, со што му врати и претседателот на Собранието.

„Не реагирајте тука, ако сакате да кажете пишете нешто на Фејсбук“ , му рече Џафери.

 

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker